Darmowy migowy

Od sierpnia 2015 roku do września 2019 roku Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym organizowała w Poznaniu bezpłatne, comiesięczne warsztaty języka migowego dla początkujących.
Obecnie działamy jako grupa nieformalna Głuchoniewidomi Wielkopolska.

W czerwcu 2018 r. nasze warsztaty „Darmowy Migowy” zostały nagrodzone przez Urząd Miasta Poznania w konkursie „Inicjatory” na najlepszą inicjatywę pozarządową w Poznaniu za rok 2017 w kategorii Edukacja.
Więcej informacji:
http://www.poznan.pl/mim/info/news/inicjatorzy-roku-nagrodzeni,119463.html

Pobierz alfabet Polskiego Języka migowego we wersji do druku.

alfabet-polskiego-języka-migowego-PJM-do-druku-gluchoniewidomi

Chcesz o bezpłatne z języka migowego?
Napisz do Jacka Kowalskiego – lidera grupy nieformalnej Głuchoniewidomo Wielkopolska: jac.ko (at) poczta.fm   

Dlaczego za darmo? Gdzie prowadziliśmy warsztaty DARMOWY MIGOWY?

Jesteśmy przekonani, że warto znać język migowy, dlatego chcemy aby jak najwięcej osób go poznało. Nie każdy od razu chce się zapisywać na kurs (my nie prowadzimy kursów), dlatego stwarzamy możliwość zapoznania się z jego podstawami, jak również z kulturą Głuchych, zachęcając do dalszego jej zgłębiania. Przy okazji uczestnicy dowiadują się, że istnieją osoby głuchoniewidome oraz w pigułce dowiadują się jak pomóc osobom z uszkodzonym zmysłem wzroku, słuchu np. osobie niewidomej na przystanku.
Przez dokładnie dwa lata, od sierpnia 2015 do 2017 roku”Tandem Pubie„,”Tandem Studio” (ul. Gwarna 9 w Poznaniu) można było nauczyć się języków obcych oraz poznać wiele ciekawych osób z całego świata. Pomyśleliśmy, że to dobre miejsce, by na luzie, przy soczku zachęcić do poznania także języka migowego. Tandem Pub i Tandem Studio niestety zostało zamknięte we wrześniu 2017 roku.
Z okazji pierwszych urodzin „Dobrej Kawiarni”  (ul. Nowowiejskiego 15 w Poznaniu) sprawiliśmy prezent w postaci balonowych kwiatów oraz lekcji języka migowego. To wyjątkowe  miejsce na mapie naszego miasta, otwarte nie tylko dla osób z niepełnosprawnością. Myślimy, że warto otworzyć się i łamać bariery komunikacyjne, dlatego od września 2016 roku rozpoczynamy spotkania również w „Dobrej”.
Nie mamy stałego miejsca, gdzie organizujemy warsztaty. Gdzie mogliście nas spotkać? W Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, w Schronie Kultury Europa, w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w Hali Arena, w Centrum Bukowska, w Inkubatorze Kultury Pireus, w Centrum Kultury Zamek.

Dlaczego warto? Jak małymi krokami zmieniamy świat…

Całkiem duże zainteresowanie spotkaniami, żywe reakcje uczestników, wiele pozytywnych komentarzy (można przeczytać na naszym facebooku w recenzjach LINK) utwierdzają nas w przekonaniu, że warto organizować kolejne darmowe lekcje z językiem migowym. Przykłady?

  • Kilka osób dzięki naszym warsztatom mogły po raz pierwszy mieć kontakt z tym językiem, zapisali się na kursy w różnych organizacjach, a są też tacy, którzy nawet już zostali certyfikowanymi tłumaczami języka migowego!

  • Spełniamy marzenia! Jedna z uczestniczek na koniec gimnazjum postanowiła, że nauczy się dwóch rzeczy – grania na bębnach i migowego. Sposobność do nauki tego języka nadarzyła się właśnie w Tandem Pubie. Była już na kilku spotkaniach i nie wygląda na to, żeby chciała sobie odpuścić ;)

    – Wieczory z językiem migowym są dla wielu osób okazją do powtórki znaków, których nauczyli się kiedyś podczas kursów. Niektórzy dzięki spotkaniom odkrywają język migowy na nowo. Ucząc się tylko Systemu Językowo-Migowego (SJM) nie znali wcześniej gramatyki Polskiego Języka Migowego, którą choć w niewielkim stopniu staramy się przybliżyć.

  • Jeden z uczestników, który wcześniej nie miał styczności z migowym został naszym wolontariuszem i zapisał się na kurs tego języka do jednej z poznańskich organizacji. Zdał egzamin na piątkę, przez kilka miesięcy bardzo dobrze spisywał się jako nasz wolontariusz.

  • Dwie wolontariuszki dołączyły do naszego zespołu od września 2016 roku, a poznaliśmy się podczas zajęć z migowego w Tandem Pub :)

  • Pracowniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzięki poznanym podczas naszych spotkań znakom języka migowego, udało się z nawiązać lepszy kontakt z jednym z podopiecznych. Praca z nim jest teraz efektywniejsza.

Czego uczymy się na warsztatach DARMOWY MIGOWY?

Nauczamy podstaw języka migowego. Każde spotkanie rozpoczynamy od nauki alfabetu, znaków przydatnych w pierwszym kontakcie z osobą niesłyszącą oraz ciekawostek na temat kultury Głuchych. Następnie ćwiczymy komunikację w krótkich dialogach. Atmosfera jest luźna i sympatyczna, a nauka przeplatana jest anegdotami oraz przykładami. Każde spotkanie jest dla nas inspirujące. Formuły spotkań są czasami modyfikowane i dodawane są nowe elementy, jak nauka alfabetu Lorma, miganie piosenki czy gra w Scrabble w języku migowym.
Chcemy, aby osoby, które uczestniczyły w spotkaniach już kilkukrotnie mogły się rozwijać i poszerzać zakres znaków więc od 2016 roku rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań: „Wieczory tematyczne w języku migowym”. Każdy wieczór to nowy temat i nowe znaki. To dobre uzupełnienie dla tych, którzy kiedyś uczyli się języka migowego, ale ci, którzy wcześniej nie mieli z nim styczności – również skorzystają :) Jak do tej pory odbyły się dwa takie spotkania o tematach „W Pubie” oraz „W domu”.

  •  Jak często odbywają się spotkania?

    Do września 2019 roku, warsztaty „darmowy migowy” odbywały się raz na miesiąc, o godz. 17:17 lub 18:18 w różnych miejscach w Poznaniu.

    Prowadziliśmy w:

  • TandemPub/ TandemStudio (ul. Gwarna 9)

  • Dobra Kawiarnia (ul. Nowowiejskiego 15)

  • Schron Kultury Europa (ul. Rolna 4)

  • Stowarzyszenie Łazęga Poznańska (ul. św. Marcin 75)

  •  Centrum Inicjatyw Rodzinnych,

  •  Hala Arena,

  • Centrum Bukowska

  • Inkubator Kultury Pireus

  • Centrum Kultury Zamek.

Jak to właściwie się zaczęło?

Organizowana w Poznaniu przez TPG nauka migowego rozpoczęła się od inicjatywy koordynatora wolontariatu Wielkopolskiej Jednostki TPG, Jacka Kowalskiego. W czasach, gdy jeszcze nie mieliśmy własnego lokalu, nauczał swoich wolontariuszy języka migowego w różnych miejscach: w parku przed Teatrem Wielkim, też w Centrum Kultury Zamek, a nawet w McDonaldzie przy Okrąglaku (!). Kończąc kolejne kursy języka migowego, zdobywając kolejne doświadczenia i kwalifikacje postanowił, że pójdzie krok dalej i będzie nauczał także poznaniaków. Idea Tandem Pubu otwartości na naukę różnych języków spodobała się JacKowi, zaproponował by prowadzić tam cykliczne lekcje migowego. Długo nie czekał na odpowiedź :) Ze wsparciem Agnieszki Misiewicz – Tłumacza Języka Migowego i wolontariuszki TPG wspólnie przygotowują kolejne spotkania.

O prowadzących:

Agnieszka Misiewicz – Wolontariuszka Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, trenerka i tłumaczka języka migowego, związana także z Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Na co dzień pracuje w Teatrze Polskim w Poznaniu, współtworzyła też m.in. spektakle z udziałem Głuchych w Nowym Teatrze w Warszawie, uczyła migać aktorów wrocławskiego teatru Układ Formalny, tłumaczyła spektakle. Właśnie w teatrze rozpoczęła się jej przygoda z językiem migowym – uczestniczyła w produkcji „Parsifala” w poznańskim Teatrze Wielkim, w którym główny bohater posługiwał się tym pięknym językiem. Zachwycona jego performatywnością, zaczęła współpracę z Migaj.eu przy organizacji pierwszego w Europie koncertu w polskim i amerykańskim języku migowym. Później odbyła kurs wykładowców języka migowego, a na początku 2015 roku trafiła do TPG i… tak już zostało! :)

Jacek Kowalski – Koordynator wolontariatu w Wielkopolskiej Jednostce Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Tłumacz-Przewodnik osób głuchoniewidomych, wolontariusz, wykładowca i tłumacz języka migowego, instruktor alternatywnych metod komunikacji osób głuchoniewidomych. Absolwent pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jego przygoda z językiem migowym rozpoczęła się w szkole podstawowej gdy dostał karteczkę z alfabetem polskiego języka migowego i wraz z koleżanką literował na lekcjach. Niestety do czasu, aż nauczyciel techniki stwierdził, że go obgaduje i zabronił migać. To jednak nie zniechęciło JacKa. Mimo, że nie ma w rodzinie G/głuchych, niewidomych ani głuchoniewidomych to zainteresowanie osobami z niepełnosprawnością gdzieś w nim siedziało. Gdy miał okazję uczestniczyć w kursie Systemu Języka Migowego, podjął wyzwanie i szło mu, mówiąc nieskromnie, bardzo dobrze ;) Po studiach brakowało mu kontaktu z Głuchymi, rozpoczął więc kilkumiesięczny wolontariat w Polskim Związku Głuchych. Po PZG w 2011 roku zgłosił się jako wolontariusz do Wielkopolskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, gdzie złapał bakcyla i nie chce go opuścić do tej pory. Ba! Nawet owy bakcyl rośnie w siłę ;) W kolejnych latach zakończył kolejne stopnie Polskiego Języka Migowego, kurs wykładowcy – trenera języka migowego. Lubi ten język, opowiadać o nim, o głuchoniewidomych i przede wszystkim lubi ludzi, dlatego chce szerzyć tę wiedzę wśród jak największego grona osób. Niektórzy nazywają to pasją. I tak oto zrodził się w jego głowie pomysł na darmowy migowy w Poznaniu.
Na co dzień pracuje w agencji reklamowej ReklamowyGadzet.pl, a wolne chwile wypełnia na działania w TPG.
migowy-tandempub-selfie


Ostatnie warsztaty darmowy migowy z TPG Wielkopolska:

23 września 2019

Centrum Kultury Zamek, Hol Balkonowy

godz. 17:17.
Wydarzenie https://www.facebook.com/events/402248620411423/

Masz pytania? Napisz:
Jacek Kowalski, pełnomocnik TPG Wielkopolska, współprowadzący warsztaty DARMOWY MIGOWY: jkowalski@tpg.org.pl 

Zachęcamy obserwować wydarzenia na naszym Fb www.facebook.com/TPGwielkopolska

Ostatnio warsztaty języka migowego obyły się:

darmowy-język-migowy-warsztat-poznan-łazęga-poznańska-sierpień2019-głuchoniewidomi-tpg-

Darmowy język migowy – bezpłatne warsztaty dla początkujących, Stowarzyszenie Łazęga Poznańska, 26 sierpnia 2019

26 sierpnia 2019

godz. 17:17

Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, św. Marcin 75

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/494627847980970/

————

31 lipca 2019

godz. 17:17

„Ładne rzeczy” św. Marcin 57

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1130869403764473/

Historię jak powstawał darmowy migowy przeczytasz poniżej. 

 



27 czerwca 2019 roku, godz. 17:17, bez zapisów.
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
ul. Św. Marcin 80/82 (SALA NOWA)

Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2123711284585959/

18 marca 2019 roku
godz. 18:18
Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska
ul. św. Marcin 75 (wejście w bramie)
bez zapisów

darmowy-jezyk-migowy-marzec-łazęga-poznańska-wielkopolska-poznan-gluchoniewidomi--2.png

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2245688175694241/

25 lutego 2019 roku.
Godz. 18:18 – 20:30
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82 (hol balkonowy)
bez zapisów
LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/410742873028470/

Grafika: wydarzenie darmowy migowy dla początkujących, CK Zamek


Kiedy? 28 stycznia 2019 r.
Gdzie? Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35 (https://goo.gl/maps/JZrAp6NFbmK2)
O której? Godz. 17:17 – 19:30
Bez zapisów

Darmowy język migowy dla początkujących inkubator kultury Pireus Poznań styczeń 2019

Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/538271130007486/ 

—-

Ostatnio warsztaty języka migowego obyły się:

darmowy-jezyk-migowy-poznan listopad 2018 - łazęga lazega

19 listopada 2018, godz. 17:17

Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, ul. św. Marcin 75 (wejście w bramie)
Link dowydarzenia: https://www.facebook.com/events/770973829911908/

darmowy-jezyk-migowy-poznan październik 2018 - centrum bukowska--wrk

16 października 2018  w godzinach 17:17 – 19:30
Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych

ul. Bukowska 27/29, 60-501 Poznań
Wstęp wolny, bez zapisów.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/186423405584954/ 

————————————————————————————————————————————-

Grafika Darmowy język migowy

27 września 2018
godz. 17:17 – 19:30
Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań
ZAPISY: jkowalski@tpg.org.pl w temacie DARMOWY MIGOWY
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/316346575584720/ 

 

 

 

Wcześniejsze warsztaty darmowy migowy odbyły się:

Darmowy migowy - warsztaty w Arenie Poznań

Serdecznie zapraszamy na darmową lekcję języka migowego dla początkujących organizowaną przez Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym Warsztaty odbędą się w Hali Arena (ul. S. Wyspiańskiego 33, Wejście C, I piętro) dzięki uprzejmości Akademia Muzyki Ebertowski

26 lipca 2018, godz. 17:17, bez zapisów
Hala ARENA Poznań, ul. Wyspiańskiego 33.
Wejście C, I piętro.
Na czas trwania zajęć zapewniamy bezpłatny parking przy samym obiekcie HWS ARENA. Wjazd od ul. W. Reymonta, wjeżdżają Państwo jako osoby upoważnione. Zajęcia odbywają się na dywanie, bez obuwia.

skogn-sposoby-komunikacji-osob-gluchoniewidomych-poznan-warsztaty-szkolenie-bezplatnie-dobra-kawiarnia-2018

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych odbędzi się dobry, bezpłatny warsztat!
SKOGN czyli o Sposoby Komunikacji Osób Głuchoniewidomych.
Uczestnicy poznają w pigułce specyfikę tej niepełnosprawności, zostaną krótko omówione metody porozumiewania się, rady jak im pomóc oraz nauczą się alfabetu Lorma (polega na literowaniu na dłoni drugiej osoby).

Zapraszamy 25 czerwca (pon)
godz. 17:00-18:30
Warsztaty są bezpłatne!

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (do 23 czerwca) do godz. 17:00. Chętnych prosimy o zgłoszenia na meila: jkowalski@tpg.org.pl w temacie SKOGN.
Prowadzący: Jacek Kowalski i Agnieszka Misiewicz

LINK DO WYDARZENIA: http://bit.ly/skogn-dobrakawiarnia

 

Plakat język migowy

Darmowy migowy – kontynuacja

14 czerwca, czwartek, godz. 17:17 – 19:30,
Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24 (wejście od podwórza)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/217916235666209/ 

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” kontynuujemy cykl zajęć związanych z nauką języka migowego.

Agnieszka Misiewicz i Jacek Kowalski z Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zapraszają na specjalny warsztat z języka migowego. Tym razem będzie to kontynuacja dotychczasowych lekcji dla początkujących. Przygotujemy więcej dialogów i nowe znaki. Nie będzie tym razem nauki alfabetu, a jedynie szybka powtórka. Zachęcamy szczególnie osoby, które już wcześniej uczestniczyły w naszych zajęciach, kiedyś brały udział w fakultetach, kursach, warsztatach z j. migowego i chcą odświeżyć sobie wiedzę i nauczyć się nowych znaków. Luźna i sympatyczna atmosfera pozostaje bez zmian

Prosimy o zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl.

 —-

25 maja 2018 o godz. 17:17,
Stowarzyszenie Łazęga Poznańska, ul. św. Marcin 75.
Szczegóły poniżej:
https://www.facebook.com/events/1973857146020194/

Bezpłatne warsztaty języka migowego dla początkujących w Poznaniu PJM TPG głuchoniewidomi maj 2018

Bezpłatne warsztaty języka migowego dla początkujących w Poznaniu PJM TPG głuchoniewidomi maj 2018

👉Czego się nauczymy?
Alfabetu polskiego języka migowego, podstawowych znaków przydatnych w komunikacji z Głuchymi, które przećwiczymy w prostych dialogach. Przybliżymy Kulturę Głuchych, rozwiejemy kilka mitów o nich i języku migowym, a także dowiemy się więcej o świecie głuchoniewidomych.
Powiemy także w skrócie jak pomagać niewidomym, G/głuchym i głuchoniewidomym. Wszystko jak zawsze w luźnej i miłej atmosferze

👉Czy są zapisy?
Nie ma 🙂 Kto pierwszy ten ma lepsze miejsce 😉

👉Czy to jest kurs?
Nie, to pojedyncze warsztaty. Powtarzamy je co miesiąc (z małymi modyfikacjami).

👉O której?
Punktualnie o godzinie 17:17
Zakończenie ok. godz. 20.

👉 Gdzie?
W siedzibie Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, ul. św. Marcin 75 (wejście w bramie)

👉PJM czy SJM?
Skrótowo wyjaśniamy na czym polega różnica. Dialogi ćwiczymy w Polskim Języku Migowym.

👉 Czy mogę przyjść z kimś?
KONIECZNIE! 🙂

👉Kto prowadzi warsztaty?
Działacze z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) Wielkopolska, Tłumacze i Wykładowcy Języka Migowego: Jacek Kowalski i Agnieszka Misiewicz.

👉 CZY MOGĘ SIĘ O COŚ ZAPYTAĆ…? 😉
Pewnie! Proszę śmiało pisać w komentarzu na wydarzeniu lub mejlowo na jkowalski@tpg.org.pl

 ——–

Język migowy : poziom podstawowy : 09.04.2018 : wildasię
W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” kontynuujemy cykl zajęć związanych z nauką języka migowego, które poprowadzą dla nas wykładowcy i tłumacze języka migowego – Agnieszka Misiewicz oraz Jacek Kowalski z Wielkopolskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Podczas dwugodzinnych warsztatów nauczymy się nie tylko alfabetu, ale też znaków przydatnych w komunikacji z Głuchymi. Usłyszymy także o tym jak pomagać niewidomym, Głuchym i głuchoniewidomym. Rozwiejemy też kilka mitów związanych z migowym. Wszystko w luźnej atmosferze. Obiecujemy, że wychodząc z zajęć już będziecie potrafili ze sobą pomigać.

Prosimy o zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl.

CIL „WIL.DA.SIĘ”
JĘZYK MIGOWY 1/2
WARSZTAT NA POZIOMIE PODSTAWOWYM
09.04.2018, g. 17:30-19:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY: skeuropa@o2.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1667146386711131/

Darmowy-migowy-schron-Kulutry-Europa-Poznan-2018-tpg-wielkopolska-gluchoniewidomi

 

Grafika-bezpłatny język migowy poznań

Podczas warsztatów nauczymy się alfabetu polskiego języka migowego, podstawowych znaków przydatnych w komunikacji z Głuchymi, które przećwiczymy w prostych dialogach. Przybliżymy Kulturę Głuchych, rozwiejemy kilka mitów o nich i języku migowym, a także dowiemy się więcej o świecie głuchoniewidomych.
Powiemy także w skrócie jak pomagać niewidomym, G/głuchym i głuchoniewidomym. Wszystko jak zawsze w luźnej i miłej atmosferze

26 lutego (poniedziałek)
Wstęp wolny, bez zapisów.
Start punktualnie o godz. 17:17, planowane zakończenie ok. godz. 20
Jest to pojedynczy warsztat (nie kurs języka migowego), który jest powtarzany każdego miesiąca (z drobnymi zmianami), zatem podobne zajęcia będą w marcu, kwietniu itd. Terminy i miejsca będą podane na fanpage @TPGwielkopolska

Prowadzący z TPG Wielkopolska, Tłumacze i Wykładowcy Języka Migowego: Jacek Kowalski i Agnieszka Misiewicz.
W razie pytań można śmiało pisać w komentarzu lub mejlowo na jkowalski@tpg.org.pl
Zaproście znajomych! Do zobaczenia 🙂

 

22 stycznia 2018 r. Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska,
ul. św. Marcin 75 (wejście w bramie),
godz. 17:17 – 20:17
Wstęp wolny, bez zapisów.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/117487342326887/

Grafika - wydarzenie język migowy darmowe warsztaty

„Dobrze Migamy – bezpłatne warsztaty dla początkujących”
Dobra Kawiarnia (ul. Nowowiejskiego 15)
13.11.2017 r. (poniedziałek)
godz. 17:00-19:00
zapisy do 10.11.2017 r. e-mail: jkowalski@tpg.org.pl w temacie: DOBRZE MIGAMY
Link do wydarzenia (otwiera się w nowej karcie):
https://www.facebook.com/events/166320497288990/

 

— 

3 października. Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24, Poznań.
Warsztaty skrócone (1,5h), 18:30-20:00
https://www.facebook.com/events/118272428888310

Zajęcia są bezpłatne! Prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl

18 września 2017 r. Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska,
ul. św. Marcin 75 (wejście w bramie),
godz. 17:17 – 20:17
Wstęp wolny, bez zapisów. Wydarzenia w ramach Międzynarodowego Tygodnia Głuchych oraz 7. Poznańskiego Tygodnia Organizacji Pozarządowych.
https://www.facebook.com/events/171474733423987/

—-

Sierpniowe warsztaty będą więc na swój sposób wyjątkowe.

W tym miesiącu mijają dwa lata od kiedy prowadzimy comiesięczne bezpłatne lekcje języka migowego w Tandemie. Historia zatacza krąg, moglibyśmy z tej okazji cieszyć się i wspólnie świętować. Niestety, to nasze ostatnie warsztaty w Tandem Pubie/ Tandem Studio, z powodu czego nam ogromnie przykro. Nie mamy wpływu na te okoliczności, jednak postaramy się, aby mimo to nasze warsztaty odbywały się gdzieś w Poznaniu.
Przez kilka ostatnich miesięcy powtarzały się pytania, czy planujemy kontynuację podstawowych zajęć. Postanowiliśmy więc przygotować specjalne warsztaty, podczas których będzie więcej dialogów i nowe znaki. Nie będzie nauki alfabetu, podstawowego słownictwa, a jedynie szybka powtórka.
Zachęcamy szczególnie osoby, które już wcześniej uczestniczyły w naszych zajęciach, kiedyś brały udział w fakultetach, kursach, warsztatach z j. migowego i chcą odświeżyć sobie wiedzę i nauczyć się nowych znaków. Luźna i sympatyczna atmosfera pozostaje bez zmian.
Zapraszajcie znajomych, lajkujcie i wbijajcie do Tandemu!
Nie ma zapisów, ale kto pierwszy, ten ma lepszą miejscówkę
28 sierpnia 2017 r.
godz. 17:17 do… kto to wie 😉 Jeśli macie pytania śmiało piszcie na jkowalski@tpg.org.pl lub na fb.com/TPGwielkopolska

 Wil.Da.Się : Język Migowy : 04/08/2017
W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na kolejne zajęcia języka migowego na poziomie podstawowym.

Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych zwrotów w języku migowym. Każdy kto przyjdzie będzie wiedział jak się przywitać, jak komuś podziękować, pozna zwroty grzecznościowe, a także pozna literki, które będziemy pokazywać za pomocą naszych dłoni. Zapewne prowadzący odpowiedzą również na inne nurtujące pytania uczestników (jeśli takie się pojawią).

Zajęcia poprowadzi Jacek Kowalski wraz z Agnieszką Misiewicz z Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym ( www.facebook.com/tpgwielkopolska/ ).
————-

Tytuł wydarzenia: Język migowy – zajęcia na poziomie podstawowym
Termin: 04.08.2017, g. 18:00-19:30
Miejsce: Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)

Zajęcia są bezpłatne! Prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl

LINK do wydarzenia na https://www.facebook.com/events/499007063781329

Tandem STUDIO (obok TandemPub)
ul. Gwarna 9
26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)
godz. 17:17 (bez zapisów, warto przyjść wcześniej, by zająć dobre miejsce, zamówić coś do jedzenia/picia ;) )
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1220754894720799 

damowy-migowy-tandem-pub-czerwiec2017--m

DARMOWY MIGOWY DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Tandem STUDIO (obok TandemPub)

ul. Gwarna 9
26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)
godz. 17:17 (bez zapisów, warto przyjść wcześniej, by zająć dobre miejsce, zamówić coś do jedzenia/picia ;) )
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1802610290053242

—-

SKOGN - Sposoby Komunikacji Osób Głuchoniewidomych. Darmowe warsztaty w Dobra Kawiarnia w Poznaniu, 28.06.2017

SKOGN – Sposoby Komunikacji Osób Głuchoniewidomych. Darmowe warsztaty w Dobra Kawiarnia w Poznaniu, 28.06.2017

Zapraszamy na szczególne warsztaty! Będziemy starać się przełamać barierę niewiedzy o SKOGN czyli Sposobach Komunikacji Osób Głuchoniewidomych. Uczestnicy poznają w pigułce specyfikę tej niepełnosprawności, metod porozumiewania się, rady jak im pomóc oraz nauczą się alfabetu Lorma!
28 czerwca (środa) godz. 17:00-18:30
Warsztaty są bezpłatne! Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy do 27 czerwca do godz. 12:00.
Chętnych proszę o wysłanie mejla pod adres: jkowalski@tpg.org.pl w temacie SKOGN.

Zajęcia prowadzą Jacek Kowalski i Agnieszka z Wielkopolskiej TPG.

Wydarzenia odbędzie się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych.

O wieczorach z językiem migowym w Tandem Pubie napisał:
portal LepszyPoznan.pl – LINK
Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych Pion.pl – LINK

Dodaj komentarz